Melissa Darwood "Larista"

"Larista" to kolejna książka autorstwa Melissy Darwood, która trafiła w moje ręce. I po raz kolejny się nie zawiodłam, lektura sprawiła mi ogromną przyjemność. Autorka ma lekkie pióro i pochłonęłam książkę jednym tchem. Jeżeli szukacie romantycznej historii to na pewno przypadnie Wam do gustu.
Główną bohaterką książki jest Larysa, młoda dziewczyna, która poszukuje swojej wielkiej miłości. Jest przekonana, że gdzieś czeka na nią jej druga połówka. Mimo wszystko wie że, na siłę nic nie zbuduje i cierpliwie czeka, aż pozna tego jedynego. Pewnego dnia, wracając do domu, Larysa zauważa, że jej sąsiadka zasłabła. Nie waha się udzielić jej pomocy i zostać z nią do czasu przyjazdu pogotowia. Świadkiem całego zdarzenia jest młody chłopak, który w żaden sposób nie zareagował na zaistniałą sytuację. Larysa nie potrafi zrozumieć zachowania chłopaka i jest bardzo wzburzona jego bezdusznością. Larysa zaczyna spotykać chłopaka coraz częściej na swojej drodze, ale nadal nie daje jej spokoju tamta sytuacja. Dziewczyna chce się dowiedzieć dlaczego chłopak nie pomógł cierpiącej kobiecie. Sparaliżował go strach, a może coś ukrywa? Poza tym Larysa przez przypadek poznaje i umawia się z Danielem. Ich pierwsza randka na pewno na długo zapadnie Larysie w pamięci. Ale tylko jeden z chłopaków ma względem dziewczyny dobre zamiary, czy uda jej się odkryć który?
Jeżeli szukacie przyjemniej i romantycznej lektury na długie, letnie wieczory to koniecznie sięgnijcie po "Laristę". Ale poza romantyczną historią na pewno książka skłoni Was do rozmyślań. Jak zwykle autorce udało się poruszyć poważne tematy. Mimo, że jest to książka dla młodzieży, każdy, nawet troszkę starszy, znajdzie w niej coś dobrego dla siebie.
Poza Larysą, książkę tworzą inni barwni bohaterowie, jak jej przyjaciółka Zuza, czy też rodzice dziewczyny, którzy martwią się o nią, ale darzą ją ogromnym zaufaniem. Wspierają ją w jej pasjach i pomagają podejmować trudne decyzje. 
Bardzo lubię historie miłosne, a zwłaszcza takie delikatne i pełne emocji. Tu nie wszystko od początku układa się pięknie, historia jest pełna tajemnic i z odrobiną fantastyki. Lektura sprawi, że przeniesiecie się do innego świata, a może nawet przypomni Wam waszą pierwszą miłość. Koniecznie sięgnijcie po "Laristę"!2 komentarze:

  1. czytałam jedną książkę Melissy Darewood i bardzo mi się podobała, więc jest więcej niż prawdopodobne, że sięgnę po pozostałe jej powieści.Kto wiem? może kolejną będzie właśnie "Larista"? :)
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam, to była wspaniała książka! Z niecierpliwością czekam na kolejny tom ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Czytula - I'm a book lover , Blogger